تبلیغات

حضور مدیرعامل بیمه کوثر در برنامه پیک آرامش

شرکت تعاونی نفت سپاهان تحت پوشش بیمه کوثر

صنایع پارسیان سازه سپاهان تحت پوشش بیمه کوثر

دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان تحت پوشش بیمه کوثر

بیمه کوثر مسابقه نقاشی برگزار می کند


بیمه کوثر - استقبال از بیمه نکردن خودروهایی که معاینه فنی ندارند

 

تعداد بازدیدکنندگان :
تعداد افراد آنلاین :
.
   

کد نمایندگی 5349

استقبال از بیمه نکردن خودروهایی که معاینه فنی ندارند
چهارشنبه 22 خرداد 1392 ساعت 09:56 ق.ظ | | نوشته ‌شده به دست سجاد نوروزی | ( نظرات )
مدیرعامل بیمه آسیا گفت: در حال حاضر قانونی نداریم که خودروهایی که از نظر فنی سالم نیستند و عیوب ظاهری و فنی دارند را بیمه نکنیم اما اگر بیمه مرکزی چنین قانونی را تصویب و ابلاغ کند استقبال می‌کنیم.


عباس حاج فتحعلی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار بانک و بیمه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه معاینه فنی خودرو و آگاهی از سلامت آن بسیار در کاهش ریسک و هزینه‌های تصادفات موثر است،‌ گفت: بازدیدهای فنی خودرو موجب می‌شود احتمال خطر برای خودروها پایین بیاید و قطعا در کاهش خسارات جانی و مالی مردم و همچنین شرکت‌های بیمه موثر است.

وی افزود: اگر خودروهای ما با اطمینان از سالم بودنشان در جاده‌ها و خیابان‌ها تردد کنند، میزان تصادفات کاهش پیدا کرده و هزینه‌ها نیز کمتر خواهد شد.

حاج‌فتحعلی‌ها تصریح کرد: هر تصادفی ضمن آنکه درد و آلامی برای مردم و جامعه به وجود می‌آورد و هزینه‌های جانی و مالی و روحی به حادثه دیدگان به همراه دارد،‌ در کنارش هزینه‌های شرکت‌های بیمه را هم افزایش می‌دهد این درحالی است که خسارات پرداختی شرکت‌های بیمه برای بیمه شخص ثالث و همچنین بدنه بسیار زیاد است.

مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه در حال حاضر قانونی نداریم که خودورهایی که گواهی معاینه فنی ندارند را بیمه نکنیم، گفت: البته اینکه شرکت‌های بیمه خود بخواهند به خودروهای دارای معاینه فنی تخفیف بیمه شخص ثالث یا بدنه بدهند قابل بررسی است.

 
ایسنا